Monkey Forest

Małpi Las jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Indonezji , odwiedzany jest tygodniowo przez ponad 10 000 turystów . Obszar około 10 hektarów uznany jako rezerwat przyrody jednocześnie będący kompleksem świątyń hinduskich .

Monkey Forest według wierzeń posiada filozoficzny cel i wyznacza „Trzy Drogi” do życia –> stworzenie harmonii i pokoju między ludźmi , środowiskiem naturalnym i ludźmi oraz między ludźmi , a Najwyższym Bogiem . Miejsce to jest silnie zalesione ( około 115 gatunków drzew ) , w środku lasu znajduje się wąwóz , przez który przepływa potok .

Jak sama nazwa wskazuje główną atrakcją turystyczną są małpy .

Podobno jest ich ponad 600 , ale to tylko informacja od kasjera , który sprzedawał bilet 🙂 Małpy w nocy odpoczywają , a w dzień dotrzymują towarzystwa turystą .

Prawie wszystkie są bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi , ale trzeba uważać – tak nas przestrzegano ! Oczywiście musiałem się o tym przekonać – przechodziłem sobie alejką , nagle jedna z małp skoczyła na moje spodenki i chciała mnie ugryźć ( na moje szczęście złapała tylko spodenki ) i zwiała bo bym jej pokazał jak się gryzie 😛

Tyle udało się zarejestrować z ataku na mnie 🙂

Uwielbiają banany i niekoniecznie inne owoce , co będzie widoczne na nagraniach . Mieliśmy w plecaku ostatniego banana , wystarczyło odsunąć plecak , a oddalone małpy około 6 metrów nagle biegły w Naszą stronę i skakały na Nas co było trochę mało sympatycznym doświadczeniem .

Ale ogólnie wizytę oceniam bardzo pozytywnie , tani koszt biletu z opcją dotlenienia się 🙂 Na koniec film pokazujący niesamowite relacje pomiędzy małpami .

3 myśli na temat “Monkey Forest”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s