WielkaNoc w Australii :)

Jak Australijczycy spędzają Wielkanoc ? 🙂 Zapraszam – krótko i na temat 😛Moje kolejna Wielkanoc poza Polską , ale tym razem oryginalnie i z gwarancją dobrej pogody = bez niespodzianek . Pogoda w Wielkanoc ? Począwszy od Wielkiego Piątku , aż do dziś bardzo słonecznie z temperaturą około 25 stopni .. 😛 Wielki Piątek ( Good Friday ) i Wielki Poniedziałek ( Easter Monday ) są dniami wolnymi od pracy . Wszystkie sklepy w te dni są pozamykane ( opcjonalnie moga być otwarte w sobotę albo niedzielę ) .

OK , a jak wyglądają tutaj same święta ? 

Australijczycy święta obchodzą raczej na luzie . Główną formą spędzania świąt są kempingi , na które wyjeżdżają ze znajomymi bądź rodziną . Ci którzy pozostają na miejscu często spotykają się w parkach lub na plażach .. bo pogoda przecież nie zawodzi ! 😛 Jeśli chodzi o gotowanie .. przede wszystkim króluje tzw. BBQ – czyli grillowanie na świeżym powietrzu 🙂 Większość ludzi tutaj kojarzy święta z rodziną i czekoladą .. bo świąteczne jajeczko jest czekoladowe !!! 😀 Prawdopodobnie te dni są dniami kiedy jest zjadane najwięcej czekolady ze wszystkich dni w całym roku . Do tego tradycyjną ” potrawą „” Hot cross buns-y „ , czyli bułeczki z rodzynkami lub kawałkami czekolady w środku . Mają one charakterystyczny znak krzyża na górze ( z masłem i na ciepło pychota + gorąca kawa ) .

A co z prezentami ?

Tutaj najważniejszą rolę odgrywa zajączek wielkanocny ” Easter bunny „ , ponieważ to on przynosi dzieciom czekoladowe jajeczka w nocy z soboty na niedziele . Główną tradycją jest chowanie przez rodziców jajek czekoladowych w domu i ogrodzie , a następnie wielkie poszukiwania i dużo zabawy dla dzieci 🙂

Święta , święta i u mnie już po świętach .. a u Was zabawa w najlepsze .. 😛

Pozdrawiam  

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s