Słodkości .. :) Czyli co i za ile w Australiiiii ?

Cześć 🙂 Dziś coś nowego .. chciałbym przybliżyć Wam ceny produktów w Australii jednocześnie porównując do cen w Polsce . Wziąłem pod lupę 7 produktów znanych na całym świecie .. Zapraszam 🙂 

Zacznę może od tego , że porównywanie cen 1:1 nie ma sensu . Bo wiadomo , że ceny po przeliczeniu z dolarów australijskich na PLN-y będą wyższe . Dlatego podstawowym pytaniem dzisiejszego wpisu jest –> na przykład Ile „Snickersów” kupimy w Australii za godzinę pracy , a ile w Polsce ? ( biorąc pod uwagę oczywiście najniższe wynagrodzenie w obydwu krajach ) . 

Ok zacząłem od sprawdzenia .. Ile wynosi najniższa legalna stawka za 1 h pracy netto :

  • Australia -> 14,50 australijskich dolarów na ręke
  • Polska -> przyjmijmy 11 złoty na rękę ( zawyżyłem troszeczkę 🙂 )
Wszystko już wiemy , więc możemy zacząć !!!
  1. Na początek Nutella „ znana i kochana na całym świecie 🙂Cena 10,85 $ za 1kg = 14,50 ( stawka w Australii ) : 10,85 = 1,33 słoika , czyli jakieś 1331 gram Nutelli 🙂

Cena z Promocji w Biedronce : 6,85 zł za 350 g co daje 19,67 zł za 1 kg Nutelli = 11,00 ( stawka w Polsce ) : 19,67 = 0,55 słoika , czyli jakieś 550 gram Nutelli 🙂

Podsumowanie : AUSTRALIA 1,33 kg > POLSKA 0,55 kg NUTELLI za godzinę pracy 🙂

2. Teraz czas na pogromce gwiazd” Snickersa „ 🙂

Cena 2 $ / sztuka ( przyjmiemy bez promocji , chociaż odkąd tu przyjechałem ciągle są half price 😛 ) 14,50 : 2 = 7,25 ” snickersów ” , przy obecnej cenie byśmy mogli kupić prawie 15 Snicksów 😛

Cena 1,49 zł / sztuka = 11,00 zł : 1,49 zł = 7,38 !

Podsumowanie : AUSTRALIA 7,25 ” Snickersów ” < POLSKA około 7,5 ” Snickersa ” za godzinę pracy 

3. Tym razem coś ” zdrowego „” Płatki Nesquik „

Cena bez promocji 6,79 $ za 650 g = 14,50 : 6,79 = 2,13 paczki ( 650 gramowej )

Cena 6,99 zł za 500 g ( nigdzie nie mogłem znaleźć paczki 650 g ) = 11 zł : 6,99 = 1,57 paczki ( 500 gramowej )

.. po wymnożeniu wynik poniżej :O

Podsumowanie : AUSTRALIA 1384 gramy ” Płatków Nesquik ” > POLSKA zaledwie 785 gram !

4. Czas na chipsy .. Pringles-y !

Cena 4 $ za 134 gramy = 14,50 : 4 = prawie 3,62 paczki .

Cena 6,99 zł za 150 gram ( najczęściej odnaleziona cena w e-gazetkach ) = 11 zł : 6,99 = 1,57 paczki ,

Podsumowanie : AUSTRALIA 3,62 paczki > POLSKA 1,57 .. za godzinę pracy

5. Jeden ze słodyczy , który najbardziej cieszył za dzieciaka .. Kinder Niespodzianka !

Cena 2 $ za jajko = 14,50 : 2 = 7,25 jajka 😛

Cena 2,99 zł za jajko = 11 : 2,99 = 3,67 jajka .. hmm może lepsza czekolada ? 😛 😀

Podsumowanie : AUSTRALIA 7,25 ” Kinder niespodzianek ” > POLSKA 3,67 ” Kinder niespodzianki ” oczywiście za godzinę pracy w obydwu krajach 🙂

6. Czas na OREO ? 😛

Cena bez promocji 2 $ za 137 g paczkę = 14,50 : 2 = 7,25 paczki ” OREO ” * 137 gram = 993 gramy ciasteczek ” OREO ”

Cena 4,49 zł za 176 gram = 11 : 4,49 = 2,44 paczki * 176 gram = 429 gram ciasteczek ” OREO ” .. żart ? 😀

Podsumowanie : AUSTRALIA 993 gramy ciastek ” OREO ” > POLSKA 429 gram zaznaczam tych samych ciastek ” OREO ” za godzinę pracy !

7. I ostatni produkt .. coś na popicie ” COCA COLA „

Cena 2,90 $ za 2 litry = 14,50 : 2,90 = 5 butelek , czyli 10 litrów ” COCA COLI ”

Cena 4,49 zł za 2 litry = 11 : 4,49 = 2,44 butelki , czyli 4,88 litra ” COCA COLI ”

Podsumowanie : AUSTRALIA 10 l ” COCA COLI ” > POLSKA 4,88 l ” COCA COLI „

Mógłbym tak dalej i dalej .. co o tym myślicie ? 😛 Zauważcie , że nie brałem pod uwagę cen promocyjnych w Australii ! Do tego dodam , że stawkę minimalną w Polsce zawyżyłem i starałem się odnaleźć jak najniższe ceny badanego produktu na rynku w Polsce ( dawno nie robiłem zakupów w PL więc może ceny  są mniejsze ) . Można powiedzieć , że tylko ” Snickers ” się obronił 😛  . Według moich cen w odniesieniu do najniższej możliwej stawki dla dorosłego obywatela .. dysproporcja jest ogromna na korzyść Australii !!! Pewnego dnia zaprezentuje Wam ceny warzyw i owoców .. jest jeszcze większa różnica na korzyść ? … wiadomo 🙂

Co z tą POLSKĄ ? ? ?

7 myśli na temat “Słodkości .. :) Czyli co i za ile w Australiiiii ?”

  1. Mateusz muszę obronić polska nutellę 🙂 Tu, tzn w Australii kupujac mniejsze opakowanie cena jest wyższa. Proponuję znaleźć w Polsce opakowanie 1 kg lub porównać do tutejszego 350 g 🙂

    Polubione przez 2 ludzi

      1. 13 Brutto.. A na ręke wyjdzie około 11 złotych. No szukałem cen w Polsce za 1 kg , ale nie znalazłem. Może pójdę w drugą stronę i jak mówisz porównamy mniejszy słoik , Dzięki 🙂

        Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s